Властивості та калорійність. У чому користь лохини
Раніше лохина була виключно лісовим мешканцем. У дикій природі лохина вибирає зазвичай болотисту місцевість, тому до неї не так легко дістатися. Однак, справжніх поціновувачів цієї незвичайної ягоди така обставина анітрохи не зупиняє, адже про користь лохини відомо з незапам'ятних часів. Зовсім не випадково північні народи обов'язково включають лохину в свій раціон, так як вважається, що вона володіє незвичайною за своєю ефективністю цілющою дією.
Останнім часом садівники-любителі навчилися вирощувати її на своїх садових ділянках, а фермерські господарства опанували промислове вирощування лохини високорослої. При вирощуванні лохини необхідно враховувати ряд особливостей: грунтово-кліматичні умови, якість посадкового матеріалу, своєчасний та професійний догляд за насадженнями, обрізка кущів. Надзвичайно важливим для продуктивного плодоношення є наявність комах - запилювачів.
Про користь лохини можна говорити дуже багато і дуже довго. Однак, ключ цієї користі криється в складі нашої героїні. В лохині міститься велика кількість цукру, пектинів, мінеральної солі та вітамінів А, С, РР. За вмістом заліза займає нехай і не лідируючу позицію серед ягід, однак те залізо, яке входить до складу лохини, практично повністю і без залишку засвоюється організмом.
Вченими доведено, що ягоди лохини допомагають захищати організм від радіоактивного впливу, сприяють виведенню токсинів і шлаків, солей важких металів. Лохина добре впливає на діяльність шлунково-кишкового тракту, зокрема кишечника і підшлункової залози. Широко відома користь лохини і для кровоносної системи. Лохина зміцнює стінки судин, покращують процес кровоутворення.
Позитивно впливає лохина на нервову систему, так як в ній міститься магній, який володіє ефективною заспокійливою дією. У справі комплексного лікування цукрового діабету лохина просто незамінний помічник. Вона підсилює дію цукрознижуючих препаратів.
Свіжа лохина володіє потужною протимікробною дією. Вживання лохини служить прекрасною профілактикою численних інфекційних захворювань, наприклад, дизентерії. Дивно, але сік лохини, за твердженням вчених, є найкориснішим з аналогічних напоїв. За корисними властивостями сік цієї ягоди значно перевершує такі соки як, виноградний, яблучний і лимонний. Вся справа у тому, що лохина - прекрасний природний антиоксидант і тому вона здатна надавати для організма загальнозміцнюючу, відновлювальну та тонізуючу дію.
Ще одна безцінна властивість лохини - в її здатності розщеплювати жири. Це вкрай приємна інформація для тих, хто намагається скинути зайві кілограми. До того ж калорійність лохини становить всього 39 ккал. на 100 гр. таким чином, можна сміливо насолоджуватися не тільки винятковою користю, але і чудовим смаком лохини. З лохини часто готують варення, джеми, муси, лікери, додають в випічку, а на зиму ягоди заморожують, щоб мати можливість цілий рік ласувати нею.
Буде цікаво дізнатися важливі факти про лохину
Енергетична цінність лохини (Співвідношення білків, жирів, вуглеводів - бжв):
Білки: 1 г. (~4 кКал)
Жири: 0.5 г. (~5 кКал)
Вуглеводи: 6.6 г. (~26 кКал)
Енергетичне співвідношення (б|ж|в): 10%|12%|68%
Вітамін PP (НЭ) (PP) - 0.4 мг
Вітамін Е (ТЭ) (Е (ТЭ)) - 1.4 мг
Вітамін С (C) - 20 мг
Вітамін В2 (В2) - 0.02 мг
Вітамін В1 (В1) - 0.01 мг
Вітамін PP (PP) - 0.3 мг
Залізо (Fe) - 0.8 мг
Фосфор (P) - 8 мг
Калій (K) - 51 мг
Натрій (Na) - 6 мг
Магній (Mg) - 7 мг
Кальцій (Ca) - 16 мг