Жимолость

Властивості жимолості

Властивості та калорійність. У чому користь жимолості

Загальні відомості

Жимолость синя - джерело природних антиоксидантів, йоду, вітаміну С і А. Жимолость синя - Ваша щоденна норма йоду і вітаміну С.

Введення жимолості синьої в щоденний раціон - джерело доступних макро- і мікроелементів, вітамінів, особливо йоду. Дослідженнями, проведеними для нас в Укрметртестстандарт, встановлено, що у 100 г ягоди жимолості синьої міститься добова норма йоду для людини. Таким чином, масова частка йоду в ягоді складає 165 мкг / 100 г.

Одним з найважливіших характеристик будь-якої ягоди є наявність в достатній кількості елементів живлення, вітамінів, поліфенолів. У свою чергу вітаміни і поліфеноли, які постійно утримуються в ягодах, мають властивості усувати згубний вплив оксідаціонного стресу на організм людини. Останнє виникає через присутність достатньої кількості реактивних форм кисню, які мають властивості розкладати біологічні мембрани, таким чином завдавати значної шкоди організму.

Природні антиоксиданти - вітаміни і поліфеноли, що містяться в ягоді жимолості синьої, відповідають за усунення оксідаціонного стресу, викликаного наявністю реактивних форм кисню. Головним антиоксидантом є вітамін С (аскорбінова кислота). Дослідженнями встановлено, що в жимолості синій міститься 152 мг / 100 г вітаміну С, що перевищує щоденну потребу людини вдвічі.

Поліфеноли широко поширені в рослинах і мають високу антиоксідаціонну здатністю і властивість захоплювати вільні радикали, нейтралізуючи їх згубний вплив на організм. Все частіше вчені звертають увагу на поліфеноли як на засоби, які запобігають та лікують хвороби пов'язані з оксідаціонним стресом.

Сорти жимолості синьої характеризуються досить високим вмістом поліфенолів і антоціанів. Серед ягідних культур тільки смородина чорна переважає в цьому компоненті. Вміст поліфенолів і антоціанів в ягоді жимолості знаходиться на рівні 350 - 550 і 125 - 200 mg / 100 ml. В ягодах жимолості міститься величезна кількість незамінних для людини вітамінів і мінералів. Наприклад, тут можна виявити вітаміни В, С, А, фруктозу, глюкозу, різні органічні кислоти. Для порівняння, кількість вітаміну С в жимолості порівняно з аналогічним показником для лимона і ківі. До складу жимолості входять такі мінерали, як натрій, магній, калій, марганець, цинк, мідь, йод і багато інших.

 

Калій, мг

Кальцій, мг

Фосфор, мг

Залізо, мг

ккал

Вітамін Е,  мг

190

38

25

0,6

53

1,1

 
 
Ягоди жимолості рекомендується вживати при фізичному чи розумовому виснаженні, погіршенні та відсутності апетиту, при лихоманках, при набряках різного походження, адже жимолость відома як прекрасний сечогінний засіб. Крім цього, користь жимолості доведена і для серцево-судинної системи. Жимолость сприяє зміцненню стінок кровоносних судин, служить для профілактики атеросклерозу. Ягоди жимолості в цілому здатні зміцнювати імунітет, допомагати організму в боротьбі з різного роду захворюваннями.

Жимолость добре впливає на діяльність шлунково-кишкового тракту, відновлює процес травлення. Дивно, але вченими доведено користь жимолості в боротьбі з новоутвореннями клітин, тому жимолость буде відмінним профілактичним засобом проти ракових захворювань.

Для краси і здоров'я шкіри жимолость теж чудова за своїми властивостями. Вона володіє очищуючою дією, здатна сповільнювати процес старіння, відновлює пружність шкіри, надає їй свіжого і здорового вигляду. Компреси та настої з жимолості використовуються для позбавлення від таких захворювань шкіри, як екзема, лишаї, виразки.

Уже згадувалося про те, що вживання жимолості не тільки корисно, але й дуже приємно. Крім вживання ягід в свіжому вигляді, жимолость можливо заморозити. При цьому корисні властивості її залишаться незмінними. Дуже часто з жимолості готують соки, сиропи, компоти, киселі, варення, желе і багато-багато інших ласощів. Варто відзначити, що калорійність жимолості становить всього 30 ккал. на 100 гр.

Жимолость фахівці активно рекомендують при ожирінні та для зменшення ваги. Дієтологи навіть пропонують влаштовувати собі іноді розвантажувальні дні, в які дозволено харчуватися виключно жимолостю.

 

Дослідження нашої жимолості

У червні 2018 року здійснювали аналіз вирощеної нами жимолості (Протокол досліджень харчової продукції).

Властивості жимолості

Буде цікаво дізнатися важливі факти про жимолості

Калорійність

Енергетична цінність кДж(ккал): 236 (56)
Білки: 0,8 г.
Жири: 0 г. 
Вуглеводи: 13,1 г.

Вітаміни

Вітамін С (C) - 152 мг
Вітамін В2 (В2) - 3 мг
Вітамін В1 (В1) - 3 мг
Вітамін А (РЭ) (А (РЭ)) - 50 мкг
Бета каротин - 0.3 мг

Мінеральні речовини

Йод (I) - 165 мкг
Алюміній (Al) - 90 мкг
Кремній (Si) - 90 мг
Марганець (Mn) - 0.09 мг
Мідь (Cu) - 90 мг
Залізо (Fe) -0.8 мг
Фосфор (P) - 35 мг
Калій (K) - 70 мг
Натрій (Na) - 35 мг
Магній (Mg) - 21 мг
Кальцій (Ca) - 19 мг

Copyright © StarBerries

Сайт розроблений ViA Infinity